Årets finansdirektør skal kåres

Siviløkonomene lanserte mandag 1.mars kampanjen for Årets økonomi-/finansdirektør.

Kampanjen har til formål å sette søkelyset på økonomilederens rolle i en krevende tid der faglig dyktighet og gode lederegenskaper er viktigere enn noen gang.

I samarbeid med revisjonsselskapet Ernst & Young og hodejegerselskapet Delphi Consulting inviterer Siviløkonomene publikum til å nominere Årets økonomi-/finansdirektør. Vinneren vil bli offentliggjort og hedret på et stort arrangement i regi av interesseorganisasjonen senere i år.

– Bak enhver toppleder står en økonomileder med et stort ansvar i forhold til virksomheten. Vi vil fremheve denne nøkkelfunksjonen og med prisen for Årets økonomi-/finansdirektør synliggjøre betydningen dyktige økonomer spiller i privat og offentlig sektor.

Det uttaler administrerende direktør i Siviløkonomene, Elisabeth Kristensen, i en pressemelding.

Juryen for Årets økonomi-/finansdirektør ledes av Tore Valderhaug, til daglig CFO i Cermaq ASA og vinner av Årets økonomileder 2006. Juryen er spesielt opptatt av at de økonomisk usikre tidene har skjerpet kravene til økonomilederens kompetanse når det kommer til fag og ledelse.

– Det finnes mange dyktige økonomiledere som fortjener å bli hedret med prisen for Årets økonomi-/finansdirektør. Vi gleder oss til å motta innspill fra flest mulig slik at juryen får et bredt utvalg av kandidater å velge blant når de starter sitt arbeid i midten av mai, sier Kristensen.

Bakgrunn

Siviløkonomene er en interesseorganisasjon for siviløkonomer og masterutdannede i økonomi og ledelse.

Organisasjonen har 16 000 medlemmer, 14 lokalavdelinger og studentgrupper på de største studiestedene.
Siviløkonomene arbeider for å:

  • Sikre at norsk økonomisk-administrativ utdanning skal holde god internasjonal standard.
  • Samle medlemmer rundt felles faglige, sosiale og økonomiske interesser.
  • Sikre gode lønns- og ansettelsesvilkår for våre medlemmer.
  • Sikre høyt faglig og etisk nivå blant våre medlemmer.

Siviløkonomene er medlem i Akademikerne, hovedsammenslutningen for langtidsutdannede.